ברוכים הבאים לפורום מנעולנות, הפורום המקצועי בארץ בנושאי מנעולנות!- מבית היוצר של מוצרי נעילה ומיגון- מנעולן בירושלים

עמוד ראשי דיבורים המלצות חשוב לדעת איזה בעל מקצוע מזמינים

חשוב לדעת איזה בעל מקצוע מזמינים

שלום שמי אוהד, השבוע הייתי צריך לראשונה בחיי להזמין מנעולן חיפשתי בגוגל מנעולן באזור מגוריי ,התקשרתי ונאמר לי שיגיעו אליי בהקדם האפשרי נאמר לי המחיר סביר על פניו , כעבור חצי שעה הגיע בעל המקצוע המכונה מנעולן והתחיל לעבוד על הדלת . אנני יודע כמה זמן אמורה לקחת פריצה דלת אך זאת פעם ראשונה שאני מזמין בעל מקצוע בכדאי לפרוץ את הדלת , כעבור ארבעים דקות בעל המקצוע נראה מיואש כי איננו מצליח לפרוץ את הדלת בעל המקצוע התחיל לעבוד ללא סבלנות הוא התקשר ודיבר עם מישהו . כנראה עם מנעולן נוסף והתייעץ איתו , בעל המקצוע ניגש לרכב וחזר עם כלים נוספים הוא ניסה שוב לפרוץ את הדלת , כעבור שעה אמר לי המנעולן שהוא מוותר ואיננו מצליח לפרוץ את הדלת ושהוא רוצה ללכת . בהתחלה לא הסכמתי לכך לאחר מספר טלפונים שעשה המנעולן נתן לי טלפון של בעל מקצוע נוסף הוא הסכים לבוא לתת לי שירות , המנעולן שהגיע הצליח לפרוץ את הדלת במספר דקות מועטות . לאחר סקר שביררתי למחרת הבנתי שלא קיבלתי בעל מקצוע ראוי לשרת אנשים אלא תלמיד שהתלמד לי על הדלת , הוא הרס לי את היום ואת הדלת . המלצה : לא כל מי שקורא לעצמו בעל מקצוע המכונה מנעולן באמת מבין ויודע את העבודה . קיים בשוק כיום הרבה מכללות המלמדות את המקצוע המדובר . לאחרונה שמעתי ברדיו שמפרסמים שיש חוסר במנעולנים וחשבתי לתומי שהפרסומת הזאת אמיתי על פי המקרה שלי , לאחר בדיקה הבנתי שבסך הכל זה עוד מכללה שמנסה למכור קורסים המלמדים מנעולנות . אני החלטתי להגיש תביעה על נזק רב הנגרם לי לדלת ולעומת נפש בזמן המקרה , ולפרסם את בעל המקצוע שעבד אצלי לאחר שאני ייתבע אותו אפרסם את שמו.
אני ממלציץ לשאול את בעל המקצוע שאתם מזמינים כמה זמן הוא בענף המנעולנות כמה זמן לוקח לפרוץ דלתות והאם הוא גורם לנזק רב בדלת ?.
הנה התשובה לאחר שנכוויתי עם בעל המקצוע הראשון שהגיע היא : לא אמור להיגרם נזק לדלת אך ורק למנעול הנפרץ ולא תמיד וזמן פריצה אמור לקחת לבעל מקצוע מנוסה לפחות חמש דקות . תודה ותיזהרו מנוכלים המכונים מנעולנים מדומים אוהד.

שלום רב,

אני קורא בצער דבריו של הלקוח.
בראש ובראשונה אבהיר כי פריצת דלת/מנעול צריכה להתבצע מבלי לגרום נזק לדלת.
שנית, בעל מקצוע חייב על פי חוק לקחת אחריות על נזקים אשר נגרמו לרכוש שלא לצורך.

אני יכול להסכים כי קיימים בשוק זה לא מעט אנשים אשר התפתו לעבור קורס זה או אחר אצל אדם זה או אחר , אשר בסופו של יום, מטרתו היחידה של הגורם המלמד היא לקבל תמורה כספית. אין כידוע עבודה בחינם.
צר לי אך זוהי דעתי האישית שהרי איזה אינטרס אחר קיים אצל אדם המעוניין ללמד גורם זה או אחר את רזי המקצוע אשר ההתעסקות בו דורשת להיות בעל עסק מקצועי והגון.
כתוצאה מכך ישנם אנשים רבים אשר מתפתים אחר "החלום הורוד" להרוויח כסף קל על חשבון הלקוחות ותמורה אין.
הצפת שוק מסויים בעודף בעלי מקצוע פוגע בראש ובראשונה בלקוח. האחרון מזמין בתום לב איש מקצוע ומקבל חובבן.
נקודתית למקצוע זה חשוב להבהיר כי קיים הבדל מהותי בין מנעולן מוסמך ומקצועי לבין אדם אשר עובר קורס במקום זה או אחר, מקבל בסופו של יום תעודה המעידה לכאורה על הכשרתו , מגדיר עצמו מנעולן ויוצא אל השוק לנסות מזלו.
אדם שכזה מקצועית מוגדר טכנאי. מנעולן הינו אדם היכול גם לפרוץ ולתקן. נסיון אותו רוכשים דרך שרות של שנים ופריצת מנעולים רבים ומגוונים הן בבית והן ברכב.
נקודה נוספת היא נושא עלות כספית בתמורה לעבודה אשר ביצע איש המקצוע ואסביר: אדם אשר סיים קורס זה או אחר יחזיק ברכבו מספר כלי עבודה ומספר מנעולים. הוא יפרסם עצמו , לרוב באינטרנט, וימתין ללקוח אשר יזמינו. המחיר שינקוב לעיתים יהיה אף נמוך משמעותית ממחיר המומלץ היות ואין בידיו הוצאות כבעל עסק מכובד ומקצועי. השאר כבר ידוע, כדבריו של הלקוח המאוכזב ובצדק.
כמובן יש שיגידו כי הלקוח מרוויח מחיר הנמוך במעט מהמקובל . לכל אלו אומר רק משפט אחד - אחריות ישנה? לפנות שוב לבעל המקצוע שהזמנת?. והמבין יבין... צריך לזכור כי בביצוע עיסקה ישנה אחריות הדדית בין בעל העסק ללקוח. אצלי יש. זה מגיע בראשית מהחינוך בבית.

לעניות דעתי לא קיים פיקוח מקצועי בנושא באופן הדוק ומבוקר כך שהגורם אשר מסמיך התלמיד/חניך אינו יכול שלא להיות מונע מאינטרס כספי מובהק.
יש שיאמרו שדבריי קשים אך אני מאמין שהאמת צריכה להגיע קודם כל לאוזני הלקוחות.
אין מתכון קסמים לבחירת איש מקצוע אמין ולאור נסיוני אני חושב כי הכרות ראשונית וטובה תוביל בהמשך ליחסי גומלין טובים ונאותים בין איש המקצוע ללקוח.
בברכה,
דודו כהן
מנהל פורום מנעולנות
אודות

חזור אל המלצות