ברוכים הבאים לפורום מנעולנות, הפורום המקצועי בארץ בנושאי מנעולנות!- מבית היוצר של מוצרי נעילה ומיגון- מנעולן בירושלים

עמוד ראשי אבטחה ומיגון מפתחות להכניס מפתח לתוך ידית של מפתח אחר

להכניס מפתח לתוך ידית של מפתח אחר

היי דודו!
האם זה אפשרי להכניס "גוף" של מפתח אל תוך "ידית" של מפתח אחר? למשל יש לי את הדבר הבא:
http://www.iopen.co.il/wp-content/uploads/2013/02/vw_flip_remote_key_011-300x225.jpg

עכשיו אני רוצה לקחת את החלק הכסוף, הזה שפותח, ולהחליף אותו במפתח של דגם אוטו אחר. לצורך העניין, בתמונה שצירפתי מדובר במפתח של סיאט. אז השאלה, היא האם אני יכול למשל לקחת את המפתח של הסיאט והכניס במקומו מפתח של מרסדס, מבלי להחליף את הידית השחורה עם המקשים?

תודה! :smile:

צבי שלום רב,

בראשית שמח לראותך בין חברי הפורום.. :smile:

לשאלתך..
המפתח אשר את תצלומו צרפת נקרא "מפתח חכם" או "מפתח משולב" , מפתח "קופץ" ועוד..
במה הוא משלב למעשה? בין שלושה גורמים השייכים לתפעול הרכב.

האחד, מפתח הרכב - בו הינך פותח את הדלת או פותח את הסוויצ'.
השני, שלט הנוחות - אשר לחצניו פותחים את דלתות הרכב.
והשלישי הינו הצ'יפ האלקטרוני השייך רק לרכב שלך והינו רכיב מיחשובי אשר מוגדר בשפה המקצועית, שבטח שמעת אותה, בשמו הלועזי "אימבולייזר".

תוכל להרחיב הידע בנושא תוך כדי עיון בחומר הפורום בנושא מפתחות..

עכשיו לבקשת השרות שלך... אם הינך רוצה להחליף מפתח של "סיאט" כדוגמה, במפתח של "מרצדס" אני מניח בזהירות כי הינך עושה זאת מטעמי אסטתיקה דהיינו, הינך רוצה להחזיק מפתח יפה יותר... או מסיבה אחרת ..? האחד שבור והינך מעוניין לחסוך בעלויות כספיות לא מבוטלות..?
ככלל כל יצרן מייצר עבור רכביו מפתח משולב המכיל את שלט הנוחות והרכיב הצ'יפ האלקטרוני היחודי והיעודי שמונח בתוך השלט.
לגבי המפתח עצמו (רגל הברזל הקופצת) ..בזהירות אומר שיתכן ויהיה ניתן להחליף בין הרגלים (בהנחה שלזה התכוונת).
אם אחזור אל שאלתך בסוף דבריך - לא ניתן להחליף רק את הרגל של המפתח היות ואם שכך אזי רק דלת הרכב תיפתח, הסווי'צ יפתח - אך לא תוכל להניע הרכב.
פתרון נוסף שתוכל לנסות לבצעו - להחליף בין הרגלים (בהנחה ואפשר במידה מתאימה..) ולהכניס פנימה רק את הצ'יפ האלקטרוני. אזי, תוכל להניע הרכב אך לא תוכל להשתמש בשלט הנוחות
שוב , הערותיי הינן בהסתמך על המידע שמסרת לי כך שאם עדיין אתה רוצה להאיר עיניי לגבי נתון זה או אחר שלא ציינת , אשמח לחדד המענה.

יום טוב
בברכה,
דודו כהן
מנהל פורום מנעולנות
אודות

חזור אל מפתחות